چرا و چگونه از عبارات مثبت به عنوان ابزاری برای مدیریت استرس استفاده کنیم

چرا و چگونه از عبارات مثبت به عنوان ابزاری برای مدیریت استرس استفاده کنیم

عبارات مثبت یک ابزار عالی برای تغییر برنامه ذهن ناخودآگاه از افکار منفی به مثبت هستند. برنامه ما این است که عبارات مثبتی از آنچه که می خواهید به وقوع بپیوندد داشته باشید و به اندازه کافی آنها را تکرار کنید. بنابراین آنها بخشی از روش فکر کردن و نگاه شما نسبت به جهان می شوند، این دقیقا به همان اندازه اثر می گذارد که صحبتهای منفی اثرگذارند ، اما این روش  به نفع شما است. برای بکار بردن اظهارات مثبت از رهنمودهای زیر استفاده کنید:

  • ·         به اهداف خود نگاه کنید:

در مورد آنچه که می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید فکر کنید. به این معنی که به محصول نهایی و رفتارها، نگرشها و ویژگیهایی که می خواهید در خود توسعه دهید تا به نقطه مورد نظر برسید، نگاه کنید. آیا می خواهید آرامش بیشتری داشته باشید؟ آیا می خواهید زندگی سالمتری داشته باشید؟ می توانید از روش طوفان مغزی استفاده کنید و چیزهایی را که برای شما مهم است کشف کنید و به آنها برسید . (یک نقطه شروع خوب این است که زندگی ایده آل خود را تصور کنید ، وانمود کنید که یک فرشته می خواهد  سه تا از آرزوهایتان را برآورده کند (

 

  • ·          ایجاد عبارات:

زمانی که برای خود اهدافی در نظر گرفتید ، سعی کنید  چند عبارت ساده را بکار ببرید منعکس کننده خواسته شما باشد. عبارات را طوری بیان کنید گویی از قبل به واقعیت پیوسته اند ، نه اینکه شما می خواهید که آنها به واقعیت بپیوندند. به عنوان مثال، اگر بصورت تاکیدی بگویید «من هر روز احساس آرامش بیشتری می کنم، » بهتر خواهد بود از اینکه بگویید «من می خواهم احساس آرامش بیشتری کنم.» این به خاطر این است که ذهن ناخودآگاه خود را طوری برنامه ریزی می کنید که این عبارات را باور کند و کمک کند تا آنها به واقعیت تبدیل شوند. شما سعی نمی کنید چیزی را بخواهید بلکه سعی می کنید چیزی را بوجود آورید.

  • ·          مطمئن شوید که آنها مثبت هستند:

زمانی که عبارات مثبت بکار می برید ، مطمئن شوید آنها مثبت هستند! یعنی آن چیزی را بگویید که می خواهید ببینید و تجربه کنید ، نه آن چیزی را که نمی خواهید. به عنوان مثال، به جای گفتن، «من نمی خواهم استرس داشته باشم » بگویید «من احساس آرامش می کنم». گاهی اوقات ذهن شما عبارات منفی را ضبط نمی کند بلکه مثلا فقط مفهوم «استرس» را می شنود که همان چیزی است که شما سعی کرده اید از آن اجتناب کنید.

 

  • ·         آنها را واقعی کنید:

سعی کنید خواسته هایتان را را بیش از حد دور در نظر نگیرید چون در آنصورت قاضی درونی شما مداخله بی جا می کند و عبارات را بی اثر می کند . مطمئن شوید که عبارات مثبت خود را بصورت واقعی بیان می کنید ، همچنین امیدوار باشید ، و مطمئنا عبارات مثبت برای شما عمل خواهد کرد. به عنوان مثال، تاکید کردن اینکه هر روز، در هر راه، من بهتر و قوی تر می شوم و غیره . امتحان کنید و ببینید که چه چیزی حس بهتری به شما می دهد .

 

بعد از اینکه  عبارات مثبت مناسب خود را یافتید ، برای اثر گذاری بیشتر می توانید از روشهای زیر کمک بگیرید:

 

  • ·         تکرار:

شاید بهترین راه برای کنترل قدرت عبارات، تکرار آنها  به طور منظم باشد. تکرار ذهنی آنها چند بار در صبح و یا عصر می تواند موثر باشد. اگر آنها را با صدای بلند تکرار کنید موثر تر خواهد بود، زیرا در این روش شما آنها را با وضوح بیشتری می شنوید.

 

  • ·         صدای خودتان را ضبط کنید:

شما می توانید عبارات مثبت خودتان را ضبط کنید و زمانی که رانندگی می کنید یا در حال انجام فعالیت های دیگری هستید به آنها گوش کنید. با صدای آرام صحبت کنید ، حتی می توانید موسیقی آرامش بخش مورد علاقه خود را در پس زمینه پخش کنید، و در اینصورت شما یک نوار سفارشی مخصوص برای نیازهایتان دارید !

  

  • ·         قرار دادن آنها در جاهای مختلف:

یک راه سرگرم کننده برای استفاده از عبارات این است که آنها را در مکانهای مختلفی در خانه تان قرار دهید (روی یخچال، روی آینه حمام، و مکان های دیگری که به احتمال زیاد آنها را می بینید) تا بتوانید عبارات مثبت را در طول روز ببینید. این روش می تواند به خودی خود موثر باشد ، یا می تواند همراه با با روشهای دیگر  بعنوان یک تقویت کننده مورد استفاده قرار گیرد.

  • ·         هيپنوتيزم كردن خود:

برای افزایش اثربخشی عبارات مثبت، شما می توانید آنها را با هيپنوتيزم كردن خود بکار ببرید . این روشی است که می توانید آنها را به تفکر نیمه هشیار خود پیوند بزنید .

منبع :  http://stress.about.com/od/optimismspirituality/a/positiveaffirms.htm

 ترجمه توسط : مترجمان گروه اسرار ماوراء

Advertisements
دسته‌ها: مقالات

ناوبری نوشته

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پوسته: Adventure Journal کاری از Contexture International.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: